Полтавська область

Звільнення Валерія Головка, який очолював Полтавщину впродовж майже всіх п’яти років каденції Петра Порошенка, ініціював сам тодішній президент. У березні 2019 року Головко був відправлений у відставку через підозри в участі у корупційних схемах, які призвели до великих збитків держбюджету. НАБУ відкрило низку кримінальних проваджень за підозрами у вчиненні особливо тяжких злочинів самим головою Полтавської облдержадміністрації, його першим заступником Андрієм Пісоцьким та іншими підлеглими. Регіон, де пересікаються комерційні інтереси багатьох українських олігархів, потребував міцного управлінця, пошук якого Володимиром Зеленським тривав до пізньої осені 2019 року. І президент вибрав на цю роль харківського юриста Олега Синєгубова, котрий, на відміну від абсолютної більшості своїх тодішніх колег-керівників ОДА, залишається на посаді очільника області й донині.
Олег Синєгубов Голова Полтавської ОДА

Олег Синєгубов

Голова Полтавської ОДА (з листопада 2019 р.)
Оцінки за п'ятибальною шкалою, де 0 – найнижча оцінка, а 5 - найвища
Нескандальність – 3 бали
Полтавській громадськості, перш за все, впала в очі кількість нерухомості в Києві та Харкові, яку вказав новопризначений керівник Полтавщини у своїй декларації. Володіння чотирма харківськими квартирами (плюс ще квартира у Харкові, записана на дружину Анну Журавльову) й однією київською апріорі вражало уяву багатьох. Але коли найбільш прискіпливі уважно вчиталися в досьє того, хто щойно розпочав чиновницьку кар’єру, скандал стихнув, навіть толком не розпочавшись. Адже перед призначенням, крім викладацької та наукової діяльності, Синєгубов також активно займався підприємництвом, будучи власником не лише юридичної компанії «Синєгубов, Соболєв і партнери», але й ТОВ «Насіння Слобожанщини», а також співзасновником ще кількох фірм, одна з яких, власне, спеціалізується на операціях з нерухомістю.


Із самого початку своєї роботи очільник регіону, ласого своїми корисними копалинами і промисловими гігантами для впливових в країні людей, не проявляв жодним чином скандальності зі свого боку, однак і не міг не реагувати на нападки інших. Наприклад, влітку минулого року він став об’єктом справжньої інформаційної атаки з боку ЗМІ, пов’язаних з кумом Путіна Віктором Медведчуком, що саме по собі говорить про багато що. Отже, медіа, близькі до одного з лідерів ОПЗЖ, в один голос стали безапеляційно звинувачувати Синєгубова в тому, що той, мовляв, «розділив область» між людьми зі свого оточення. У відповідь голова ОДА не стримався і вже сам звинуватив телеканали Медведчука в «атаці замовними матеріалами» та заявив про намір позиватися до суду.
Ефективність – 5 балів
За рік на посаді Синєгубов успішно реалізував чимало починань, особливо сконцентрувавшись на президентській програмі «Велике будівництво». Завдяки їй довгобуди, які стояли десятками років, стали зводитись швидкими темпами. Зокрема, в рамках цієї програми в Полтаві було добудовано обласний кардіоцентр, приймально-діагностичне відділення обласної клінічної лікарні Скліфосовського та ЦНАП. В грудні 2020-го міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов позитивно оцінив реалізацію «Великого будівництва» в цій області, зазначивши, що Полтавщина виконала програму сповна. А за підсумками минулого року, які підбили вже в кінці січня року нинішнього, Полтавська ОДА стала першою в Україні за ефективністю ремонтів місцевих доріг - рейтинг використання коштів Державного дорожнього фонду і за 2019-й, і за 2020-й показав, що всі заплановані ремонти місцевих доріг тут виконані своєчасно та у повному обсязі.
Некорупційність – 4 бали
Безпосередньо Синєгубов не давав приводів для звинувачень в корупційних діях. Звітуючи за результати своєї роботи за 100 днів на посаді, він заявив, що одне з головних завдань президента він виконав – корупції в ОДА більше немає. В той же час вже згадана інформкампанія ЗМІ, близьких до Медведчука, регулярно зводилась до тиражування критичних матеріалів щодо «корупційних злодіянь» керівника Полтавщини, факти чого так і не отримали підтвердження.
Договороздатність – 3 бали
Синєгубову довелося першому з голів областей тримати удар пандемії коронавірусу в Україні, прийнявши на обсервацію у Нових Санжарах українських громадян, яких у лютому евакуювали з китайського міста Ухань. Втім, переговорної майстерності очільника регіону тоді виявилось замало – місцевих мешканців, які вдались до перекриття доріг і сутичок з поліцією, приїхали заспокоювати глава МВС Арсен Аваков і секретар РНБО Олексій Данілов. Натомість Синєгубову вдалося вибудувати конструктивні відносини з обласною радою минулого скликання: він особисто домовлявся з фракціями та профільними комісіями. В результаті вперше за останні п’ять років бюджет області ухвалили вчасно і заклали в ньому 30% не на «проїдання», а на розвиток. Наразі існує перспектива для співпраці і з облрадою нинішнього скликання. На це дають надію стосунки з головою Полтавської облради Олександром Біленьким, який залишився на посаді, а «слуги» отримали посаду першого віцеспікера і стали частиною більшості – цього більш ніж достатньо для продуктивної роботи, що, приміром, показало вчасне ухвалення обласного бюджету на 2021 рік. А ось пошук очільником ОДА точок дотику із скандальним Олександром Мамаєм, який на виборах-2020 знову став мером Полтави, схоже, ще триває.
Оцінка президента – 4 бали
Зеленський публічної оцінки діяльності Синєгубова не давав. За нього це зробив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко, відповідальний на Банковій саме за регіональну політику: «По Полтаві немає питань у нас. У всякому разі, поки що. Олег Синєгубов – сильний голова ОДА».