На Вінниччині за президентської каденції Володимира Зеленського відносно довго протримався очільником місцевої облдержадміністрації призначенець ще часів Петра Порошенка Валерій Коровій, який керував регіоном ще з 2015 року і позбувся посади лише восени 2019-го – мало не через півроку президентства нинішнього голови держави. Хоча в багатьох інших областях чинні керманичі ОДА поступались на перехідний період своїми посадами виконувачам обов’язків. Втім, у вересні 2019 року в рамках «першого губернаторського призову» область очолив Владислав Скальський, який лише пару місяців не дотягнув до річниці перебування у кріслі. Але був змушений поступитись кабінетом своєму наступнику, ексглаві Державного управління справами Сергію Борзову.
Владислав Скальський Голова Вінницької ОДА

Владислав Скальський

Голова Вінницької ОДА (вересень 2019 р. – червень 2020 р.)
Оцінки за п'ятибальною шкалою, де 0 – найнижча оцінка, а 5 - найвища
Нескандальність – 4 бали
Будучи непублічним підприємцем, залишався практично поза увагою ЗМІ. Хоча й працював у таких масштабних і відомих проєктах, як торговельна мережа МЕТРО та ТРЦ Ocean Plaza. Натомість, коли Скальський почав займати державні посади, ступінь уваги до нього, що логічно, збільшилася. Так, коли у 2016-му він став віцемером Вінниці, то потрапив до списку найбагатших українських чиновників місцевих органів влади (загалом лише його грошові активи становили на той час 539 тисяч доларів).

Ну а другим аспектом незначної скандальності Скальського можна вважати його належність до оточення колишнього прем’єра Володимира Гройсмана. Хоча вже колишній перший заступник керівника Офісу президента Сергій Трофімов, представляючи нового керманича Вінниччини Скальського, заявив: «Ми призначаємо не Гройсмана, а Скальського, треба дати час людині. Чи є питання до Скальського? Ця людина - професіонал, і в нього є бажання щось змінити в країні». Втім, кота в мішку довго ховати не вдалося, що й стало, ймовірно, причиною відставки. А практично відразу після прощання з кабінетом вже ексголова ОДА включився у кампанію політичного проєкту того самого Гройсмана. Зараз Скальський є депутатом Вінницької облради від «Української стратегії Гройсмана» і головою постійної комісії з питань стратегічного розвитку, інвестицій та місцевого самоврядування.
Ефективність – 5 балів
Оскільки Вінниччина є досить розвинутим регіоном і в частині аграрного господарства, і в частині промисловості, тут демонструвати позитивний результат голові ОДА дещо простіше, аніж його колегам у депресивних областях. Собі в актив Скальський записав лідерство Вінниччини за динамікою росту сільського господарства. Також область стала лідером за динамікою експорту товарів і послуг та посіла перше місце за загальною площею прийнятих в експлуатацію нових нежитлових будівель на тисячу жителів. Що ж стосується претензій до роботи Скальського з високих київських кабінетів, то їх дійсно не було.
Некорупційність – 4 бали
Скальський не засвітився поки що в жодному з корупційних скандалів. Проте й назвати його обласним керівником, який здійснив прорив у сфері наведення антикорупційного ладу у державному управлінні ввіреної йому території також не можна.
Договороздатність – 4 бали
За рівнем здатності досягати глибин компромісів Скальський, певно, дасть фору багатьом. Особливих нарікань до нього з боку ані владної команди, ані опозиції, ані вінницьких регіональних еліт під час його каденції очільником Вінниччини не було – всі були задоволені. Однак, враховуючи факт звільнення із займаної посади, його договороспроможність все ж десь дала збій. 
Оцінка президента – 0 балів
Схоже, Зеленський дуже розраховував на допомогу свого намісника в регіоні в частині посилення впливу президентської вертикалі у Вінницькій області та витіснення попередньої команди якщо не на узбіччя, то хоча б на другі ролі. Проте Скальський з цим завданням, очевидно, не впорався. За що, між іншим, й був високо оцінений Гройсманом, політсила якого за підсумками виборів-2020 одержала тотальну перемогу в окремо взятій Вінниччині.
Сергій Борзов Голова Вінницької ОДА

Сергій Борзов

Голова Вінницької ОДА (з червня 2020 р.)
Оцінки за п'ятибальною шкалою, де 0 – найнижча оцінка, а 5 - найвища
Нескандальність – 0 балів
Колишній директор команди КВК «Вінницькі перці» та експрацівник російського творчого об'єднання «Олександр Масляков і Компанія» Сергій Борзов по державній лінії почав просуватись до самих вершин ще у період президентства Порошенка, коли його призначили заступником голови Державного управління справами. Сталося це у червні 2014-го, а вже наступного року він почав тимчасово виконувати обов'язки голови ДУС і перебував у цьому «тимчасовому» статусі аж до приходу на Банкову команди Зеленського. Останній незабаром легалізував Борзова в статусі повноправного керівника ДУС.

Судячи з усього, збереження і навіть підвищення Борзова відбулося виключно завдяки близькості його родини до чинного голови держави. Адже дружина Борзова Ірина є донькою шоудіяча Наума Барулі – глави компанії Drive Production, яка в співавторстві зі студією «Квартал 95» виробляє гумористичне шоу «Ліга сміху». До того ж Баруля і Зеленський до недавнього часу були партнерами по вже згаданій Drive Production. До речі, серед кінцевих бенефіціарних власників цієї компанії досі присутні недавні бізнеспартнери і близькі соратники президента Тімур Міндіч, Борис і Сергій Шефіри. І останній штрих: у 2019-му Ірина Борзова була обрана нардепом від «Слуги народу» по мажоритарному округу №14 із центром у Жмеринці і наразі очолює вінницький обласний осередок президентської партії.
Ефективність – 1 бал
Водночас Борзов в політичному тандемі зі своєю дружиною не продемонстрував особливих успіхів в політичному будівництві і укріпленні партії «Слуга народу» на Вінниччині. Голова ОДА на виборах міського голови Вінниці одержав розгромну поразку від Сергія Моргунова та не зміг забезпечити більш-менш потужне представництво «зелених» у місцевих радах регіону. Що ж стосується суто соціально-економічної ефективності Борзова, то, за даними Головного управління статистики у Вінницькій області, промислове виробництво у січні – листопаді 2020-го зменшилось в порівнянні з відповідним періодом попереднього року на 8%, індекс продукції сільського господарства порівняно з січнем – листопадом 2019-го становив 83,7%, транспортний вантажообіг зменшився на 12,5%, натомість заборгованість працівникам економічно активних підприємств порівняно з початком року збільшилась у понад 8 разів або на 3 млн. 183,3 тис. грн. Одним словом, хвалитися нічим, і єдине виправдання – загальне охолодження української економіки через пандемію COVID-19. Та ж сама історія з виконанням обіцянок, коли очільник Вінниччини фактично впорався лише із обіцяним скороченням штату ОДА з 95-ти посадових одиниць до 54-х.
Некорупційність – 0 балів
У Борзова була реальна можливість засвітитись у корупційних скандалах під час роботи у славному своєю корупціогенністю Держуправлінні справами, і він такої можливості не впустив, отримавши від ДУС у власність величезну квартиру на 190 квадратних метрів на престижному столичному Печерську. Проте й на вінницькій роботі колишній директор «перців» також вже встиг особисто засвітитись і теж з нерухомістю. Йдеться про будівництво розкішного ресторану Fusion на самісінькому березі Південного Бугу, розслідування щодо якого привело до самого Борзова. Є підстави думати, що земельна ділянка загальною площею 0,49 га в двохстах метрах від фабрики Roshen та туристичної родзинки Вінниці - світломузичного фонтану - перебуває в опосередкованій власності родини Борзових та була отримана не зовсім прозорим шляхом.
Договороздатність – 4 бали
Борзову вдається добре комунікувати з групами впливу як у Вінниці, так і в Києві. Щоправда, з огляду на згадані бізнес-інтереси його родини, ці комунікації відбуваються, ймовірно, з досить прагматичною метою. Місцеві еліти такий договороздатний голова ОДА, схоже, цілком влаштовує. Хоча справедливості ради слід зауважити, що інколи у Борзова трапляються і публічні конфлікти. Як, наприклад, сварка з мером Гайсина або заява про спробу дати йому, Борзову, хабар очільником місцевого облавтодору. Проте ці сплески більше схожі на піарпрояви.
Оцінка президента – 4 бали
Зеленський та працівники його Офісу цілком задоволені роботою Борзова у Вінниці, принаймні жодної критики на його адресу з Банкової публічно не лунало. Вдалося керманичу Вінниччини, схоже, і відвести від себе покарання за повний провал на місцевих виборах-2020, хоча певний час його прізвище фігурувало в якості кандидата на звільнення.