Житомирська область

Житомирщина вирізняється певною стабільністю в контексті роботи голови місцевої облдержадміністрації – регіоном за президентства Володимира Зеленського вже півтора роки керує одна людина. І, схоже, кадрових змін в цьому плані не очікується. Спочатку в червні 2019 року з посади голови Житомирської ОДА було звільнено Ігоря Гундича (його призначив Петро Порошенко у жовтні 2016-го, тепер він пройшов до Житомирської облради під №1 списку партії «Пропозиція», одним із лідерів якої є мер Житомира Сергій Сухомлин), потім трохи більше місяця виконував обов’язки очільника області Ярослав Лагута, а в серпні повноцінним керманичем Житомирщини став кадровий працівник СБУ зі спеціалізацією в економічній контррозвідці Віталій Бунечко.
Віталій Бунечко Голова Житомирської ОДА

Віталій Бунечко

Голова Житомирської ОДА ( з серпня 2019 р.)
Оцінки за п'ятибальною шкалою, де 0 – найнижча оцінка, а 5 - найвища
Нескандальність – 2 бали
Фігурантом великих загальноукраїнських скандалів поки що не ставав, але на локальному рівні такі випадки із ним траплялися. Так, восени 2019 року Житомирська ОДА придбала для своїх структурних підрозділів п’ять нових автівок, одну з них - Hyundai Santa Fe за 895 тис. грн – для керівника області. Цю автівку облдержадміністрація спочатку не планувала закуповувати, однак у тендер внесли зміни й замість п’яти автомобілів Renault Megane придбали чотири, а остаток з виділених грошей додали до нового тендеру на купівлю Hyundai Santa Fe. Ще один невеличкий скандал стався, коли Бунечка звинуватили в плагіаті - його привітання з Днем культури скомпілювали з привітань двох голів РДА та Вікіпедії. Одного разу голова ОДА публічно накричав на активістів, котрі критикували новопризначену керівницю Бердичівської РДА Людмилу Димидюк, яка раніше працювала звичайною секретаркою.
Ефективність – 4 бали
Бунечко прийшов на посаду під спільну з Зеленським обіцянку розібратись з незаконним видобутком бурштину в Житомирський області. Його навіть представляв президент на засіданні, присвяченому цьому питанню. У липні 2020 року очільник Житомирщини публічно оголосив, що проблему вирішено, і незаконний видобуток бурштину в межах його області припинено. Також Бунечко зазначив, що в регіоні припинили свою роботу гральні заклади та нелегальні заправки та додав, що у разі порушень поліція одразу реагує та вживає необхідних заходів. Високу оцінку Бунечку можна поставити також за політичну ефективність, адже йому вдалося добре провести виборчу кампанію-2020 з обрання місцевих рад і доволі швидко формувати навколо фракції «Слуга народу» коаліцію в облраді. Щоправда, із обіцянкою голови ОДА активно залучати інвестиції в економіку Житомирщини якось не склалося, причому особливих успіхів в цьому плані не спостерігалося і до карантину через коронавірус, і, звичайно, після нього.
Некорупційність – 2 бали
Прямих викриттів у корупційних діяннях щодо Бунечка в публічному просторі не спливало. Проте уникнути певних підозр йому все ж не вдалося. Йдеться, зокрема, про ймовірний зв’язок Бунечка з мультимільйонером Геннадієм Буткевичем – власником мережі «АТБ» та інших бізнесів. А на Житомирщині в сферу інтересів Буткевича входить Пержанське родовище берилію, що у Коростенському районі Житомирщини. Місцеві журналісти прослідковують цей зв’язок через новообраного голову Житомирської облради Володимира Федоренка, який нібито перебуває в орбіті Буткевича та до кінця листопада 2020-го займав посаду першого заступника голови ОДА. Цікавою є також декларація Бунечка - в нього особисто немає нічого цінного. Тоді як в його батьків, як з’ясували журналісти агенції «Слідство.Інфо», є й коштовна нерухомість, й дорогі автівки. А тут ще й свіжа епопея з директором департаменту охорони здоров'я Житомирської ОДА Миколою Сусликом, який, за даними прокуратури, вимагав «відкат» за виділення коштів одній із лікарень на кисневе обладнання для коронавірусних хворих.
Договороздатність – 5 балів
Очільник Житомирщини зумів консолідувати, як зазначалося вище, обласну раду для обрання головою свого підлеглого та висуванця президентської партії. При цьому слід враховувати, що Житомирська облрада є дуже різнобарвною: тут за результатами виборів-2020 утворилося аж 9 фракцій. Але Бунечку вдається забезпечувати спокій та ефективну роботу цього представницького органу. Та й публічних конфліктів із представниками місцевих еліт за ним не водилося впродовж півтора роки сидіння у головному кріслі регіону.
Оцінка президента – 4 бали
Схоже, Зеленський цілком задоволений діяльністю свого житомирського намісника – він є одним із двох старожилів серед всіх діючих голів ОДА (другий старожил – Павло Кириленко – має свою особливість керування найгарячішим прифронтовим регіоном в якості керівника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації). Жодної критики на адресу Бунечка з боку Банкової за ці півтора роки теж не лунало.